Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Ender Vaka! Gosterge Paneli

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Ender Vaka! Gosterge Paneli

Merhaba,
    Oncelikle sorunun karsilasilmasi ender bir durum oldugunu belirtmek isterim. Aracim 2012 model Opel corsa 1.2 benzinli 127bin Km de bir arac 22bin km den beri de arac bende.
    Sorunu oncelikle anlaticam ve daha iyi anlasilmasi icin bir video ekliyecegim.
    Arada sirada gosterge panelindeki devir,km saati kendi kendine alcalip yukseliyor ayni zamanda arza isiklari yanip yanip sonuyor.
    Problemin cozumu icin izmir yetkili bosch servisi 2 gun oldu ugrasiyor . (Tespit icin calismalara devam ediliyor)
    Konuyu bilen onerisi olan ariza konusunda bilgisi olan varsa lutfen destegini rica ediyorum. Videoyu ekliyorum.
    Bu durum yasanirken aracin sirkeleme, tekleme olmadigini gordum
    Bazende hareket halinde bir tuhaflik oldugunu hissettiriyor.
    Genelde lpg de yapiyor ya da bana denk geliyor.

Youtube linki https://youtu.be/mnrRgCOeDxs

Desteginiz icin tesekkur ederim.

onur.gul Merhaba, komplike bir problem ile karşı karşıyasınız. Bu gibi problemlerde aklıma motor ecusu geliyor. Fakat bu gibi problemlerde, sorunun kaynağı bazen basit bir yerden de çıkabiliyor. Örn. sokete su girmesi, akü kutup başının gevşemesi, bir veya birkaç kablonun sıyrılıp bir yerden şase/akım alması veya bir parçanın nem sebebi ile oksitlenip kendi içerisinde devreyi tamamlaması gibi. Öncelikle bosch servisinden sonuç almanızı ümit ediyorum. Eğer sonuç alamazsanız, çevrenizde iyi bir beyin tamircisine başvurmanızdır.
    Birde şunu merak ettim, bu problemi araç hareket halinde iken mi, yoksa motor stop halde iken mi yaşıyorsunuz?
    Vtec, bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Yorum yap

onur.gul Hocam selamlar, Arkadaşımın opel corsa 2011 model aracında da benzer sorunlar vardı. Aküyü değiştirdikten sonra tüm sorunlar ortadan kalktı. Akünüz eskiyse bi baktırın derim. Genelde bu tarz ışık ve gösterge problemleri akü sebebiyle ortaya çıkabiliyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X