Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Forum Kuralları!

Collapse
X
 
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Forum Kuralları!

  Dikkat! Foruma üye olarak ve/veya mesaj yazarak bu kuralları kabul etmiş sayılıyorsunuz!
  1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen onu yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forum yönetimi hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kişi, kurum, devlet hakkında yazı yazarken bunu göz önünde bulundurunuz. Şikayet, eleştiri gibi durumlarda hakaret, karalama, alay tarzında yazı yazmayınız.

  2. Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez.

  3. Forumda din, mezhep, sosyal statü, ırk, soy, siyasi görüş veya politik içerikli mesajlar yazmak - avatar kullanmak, haberler yayınlamak ve propaganda yapmak yasaktır. Marka, ürün, fikir veya herhangi konuda fanatiklik yapan, gerginlik yaratan, sataşan, diğer üyeler tarafından ortak sebeplerden şikayet edilen kişinin üyeliği askıya alınabilir.

  4. Fıkra dahi olsa Türk gelenek ve göreneklerine aykırı yazılar yayınlamak; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen veya cinsellik içeren yazılar yazmak ve bu konularda foto-klip vs. yayınlamak; küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır. Bu tip mesajlar üyeye haber verilmeden derhal silinir, üyenin hesabı askıya alınabilir.

  5. Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır ve üyeliğin blokaj nedenidir.

  6. Foruma mesaj gönderirken yazınızın okunaklı ve anlaşılır olduğundan emin olunuz. Mesaj sayısı artırmak için flood yapan üyenin hesabı askıya alınır.

  7. Özel mesaj yoluyla veya genelden konu açarak, tekil veya toplu halde üyeleri rahatsız edici mesajlar, reklam, ürün satışı veya propaganda içeren mesajlar göndermek yasaktır.

  8. Forum yöneticileri haber vermeksizin üyenin uygunsuz, başka bir foruma ait link veya fazla büyük olduğu düşünülen imza ya da avatarını değiştirebilir.

  9. BÜYÜK HARFLE yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve fazla kullanmak forumu kirletir.

  10. Herhangi bir kullanıcının kendi izni olmadan kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no, foto, iş bilgileri vb.) yayınlamak kesinlikle yasaktır. Üyeler en azından ismini profilinde göstermek zorundadır (hitap açısından). Kendinize veya başkasına ait cep telefonu bilgisini forumda yazmayınız.

  11. Başka bir site katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı veya bir kurumu küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz.

  12. Forum ortamına kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez. İkili sohbet için başlık açmak yasaktır, bu amaçla MSN, PM vb. alternatifleri kullanınız.

  13. Forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

  14. Konular, ilgili konu başlığı altında açılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan, başka amaç güden, yanlış bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşırlar veya silerler. Başlığı açan üyeye haber verme zorunluğu yoktur.

  15. Yeni başlık açmadan önce, daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz. Daha önce açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir. Forumdan ayrılmak isteyen üyenin eski mesajları silinmez, veritabanından üyeye ait tüm eski mesajlarını topluca silecek özellik kontrol panelinde yoktur. Bunu bilerek yazınız, sonrasında hak talebinde bulunmayınız.

  16. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen yöneticilere bildiriniz.

  17. Foruma mesaj yazan üye bu kuralları kabul etmiş sayılır.

  18. Site yöneticileri uygun olmayan mesajları silme, editleme taşıma ve kilitleme yetkisine sahiptir; itiraz edilemez. Forum kurallarını tartışmaya açan üyeler derhal yasaklanır.

  19. Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.

  20. Foruma üye olurken e-mail onayı vermeyen üyeler belli aralıklarla silinmektedir.

  21. Reklam amaçlı nick almak (ticari marka, şirket adı vs.) yasaktır. Aynı kullanıcı tarafından birden fazla kullanıcı adı (nick) almak kurallara aykırıdır. Tespiti halinde aynı kullanıcıya ait tüm nick'ler banlanır.

  22. Kökeni burası olan konuları başka yerde yayınlarken forumumuzu kaynak gösteriniz. Başka forum, web sitesi, blog gibi yerlerden aktardığınız mesajların (haber, bilgi, foto, klip vs.) nereden alıntı yapıldığını yazınız, kaynak gösteriniz. Aksi taktirde bu tip başlıklar silinebilir.

  23. Site ve forum içindeki linkler her zaman denetlenemeyeceği gibi içerikleri hakkında uygunsuz olan herhangi bir olaydan forum yöneticileri sorumlu değildir.

  24. Profil kısmında ad-soyad kısmını boş bırakmayınız, hitapta kolaylık olması açısından en azından ad yazılması zorunludur (eğer nickiniz isminizden oluşmuyorsa).

  25. Forum yöneticileri aynı zamanda forum sahibidir. Her biri yönetici yetkisini sahiptir.

  26. Forumun temel amacı güzel vakit geçirmek, paylaşmak ve eğlenmektir. Forumda ne şekilde olursa olsun huzuru kaçıran, rahatsız edici veya devamlı muhalif tavır takınan üyeler forumdan derhal uzaklaştırılır.
Hazırlanıyor...
X